NEW AUDIO

Harmonize – Mwaka Wangu

Harmonize-Mwaka-Wangu.

Rajabu Abdul Kahali also known as Konde Boy, Jeshi, Tembo, Mbunge, Konde-Mabeyo is a Tanzanian musician, songwriter, and dancer who goes by the stage name Harmonize.

High-rated Tanzania recording artist and Konde Music WorldWide Boss, Harmonize comes with a new single titled Mwaka Wangu.

SIMILAR: Mabantu Ft Harmonize – Utamu Remix

Additionally  Mwaka wangu is an Inspirational song that encourages not giving up and believing that God is omnipotent no matter how much you are despised, how much you are insulted believe in your dreams you will succeed.

Harmonize – Mwaka Wangu Lyrics

Mlosema haolewi olewei mbona kaolewa?
Mlosema hapewi hapewi mbona amepewa?
Mwaka huu ni wangu
Kutimiza ndoto zangu
Nasema mwaka huu ni wangu
Kwa baraka za Mungu wangu
Dear Lord

Hakuna Mungu kama wewe Baba (Eeh Hakuna)
Kama wewe Yahweh (Eeh hakuna)
Hakuna Mungu kama wewe Baba (Eeh Hakuna)
Kama wewe Yahweh (Eeh hakuna)

AUDIO Harmonize – Mwaka Wangu MP3 DOWNLOAD

DOWNLOAD MP3

Related Songs

About the author

Kichwa's son

Leave a Comment